Obisk Francoskega inštituta v Ljubljani

V juniju so učenci izbirnega predmeta Francoščina z mentorico in učiteljico francoščine Ester Beguš obiskali Francoski inštitut, katerega poslanstvo je širjenje francoskega jezika in kulture v Sloveniji. Učencem so predstavili delovanje inštituta, razkazali knjižnico, mediateko in druge dostopne vire, ter jih povabili k sodelovanju na številnih delavnicah. Učenci so na obisku pri francosko govorečih gostiteljih aktivno sodelovali, reševali kviz, raziskovali knjižnico in mediateko in se preizkusili v francoščini v vsakdanjih situacijah. Spoznali so stripe, francosko mladinsko literaturo, se pogovarjali o glasbi. Ob koncu pa so predstavili še programe, zanimive za učence in bodoče dijake, ter nas povabili k sodelovanju, na kar smo se prijazno odzvali in se zato tja naslednje leto gotovo spet vrnemo.. 

  Ester Beguš,prof. angl. in franc. jezika 

Deli objavo...Tweet about this on TwitterShare on Facebook
(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice