V torek, 14. 3. 2023,  je potekalo tekmovanje v recitiranju števila π in hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke.

TEKMOVANJE V RECITIRANJU ŠTEVILA π

Tekmovanja v recitiranju števila π se je udeležilo 11 učencev. Letošnji zmagovalec je Andraž Čadež (8. b), ki je naštel 160 decimalk, kar je tudi novi šolski rekord. Na drugem mestu je Žiga Trček (7. b), ki je naštel 133 decimalk. Na tretjem pa je Aljaž Dolenc (7. a), ki je naštel 78 decimalk.

TEKMOVANJE V HITROSTNEM SESTAVLJANJU RUBIKOVE KOCKE

Tekmovanja se je udeležilo 15 učencev iz razredne stopnje in 10 učencev iz predmetne stopnje. Na letošnjem tekmovanju je Marcel Mavrič (7. a) sestavil kocko v 34,4 sekundah in s tem osvojil prvo mesto ter postavil nov šolski rekord.

Drugo mesto na predmetni stopnji, je osvojil Lukas Medvešek Milić (6. a), ki je sestavil kocko v 56,7 sekundah.

Tretje mesto pa je osvojil Andraž Čadež (8. b), ki je kocko sestavil v 68,9 sekundah.

Na razredni stopnji je prvo mesto osvojil Krištof Sečnik (3. b), ki je kocko sestavil v 57,9 sekundah. Drugo mesto je osvojil Val Cetin (5. b), ki je kocko sestavil v 59,72 sekundah. Jakob Rak (5. b) pa je kocko sestavil v 71,32 sekundah in s tem osvojil tretje mesto na razredni stopnji.

V tekmovalni komisiji so bili Julija Bagi (9. a),  Lorena Drinič (9. b),  Tina Erzar (9. a), Pavlina Kovač (7. b) in Maruša Malovrh (9. b).

Čestitamo zmagovalcem in vsem tekmovalcem ter komisiji, ki je uspešno vodila tekmovanje!

 Matematični aktiv