Učenci 8. a in 8. b razreda že vse leto pridno sodelujejo in si dopisujejo z vrstniki iz francoske šole Gaston Roupnel in črnuške osnovne šole Maksa Pečarja. V začetku šolskega leta smo drug drugemu predstavili naše hobije, izvenšolske dejavnosti ter interese, se pogovarjali o tradicionalnih jedeh in praznikih obeh dežel, zadnja dva meseca pa smo tujim prijateljem  predstavljali naš šolski okoliš. Francoski vrstniki so bili navdušeni nad zeleno Slovenijo, Šmarno goro, modrino okoljskih rek, kot tudi nad Šmartnim in okolico. Nato so nam še oni predstavili Dijon in vse kar jim to lepo mesto v osrčju francoske Burgundije nudi.

V torek, 20. 6. 2023, smo se učenci in učiteljice srečali preko video konference, kjer smo se pogovarjali o podobnostih in razlikah naših dveh držav. Pogovor je bil prijeten, zabaven in sklenili smo ga z upanjem, da se v prihodnjem šolskem letu vidimo še v živo.

Mentorica projekta Ester Beguš, prof. ang. in fr. j.