V torek, 8. oktobra 2019, smo se odpravili v srce naše države. Najprej smo obiskali Spodnjo Slivno, ki predstavlja geometrično središče Slovenije – GEOSS. Sledil je sprehod do znamenitega arheološkega najdišča v Vačah, kjer je bila leta 1882 najdena halštatska umetnina, Vaška situla. Ogledali smo si njeno povečano repliko in proučili upodobitve na vseh treh figuralnih pasovih. Pot smo nadaljevali do gradu Bogenšperk, kjer je polihistor Janez Vajkard Valvasor v 17. stoletju osnoval bakroreznico in natisnil znamenito delo Slava vojvodine Kranjske. Tudi mi smo se postavili v vlogo bakrotiskarja in naredili svoj odtis gradu na ročno izdelanem papirju. Naš zadnji postanek je bil v Šentrupertu na Dolenjskem, kjer smo si ogledali deželo kozolcev in bili priča bogati kulturni dediščini Slovenije. Na ekskurziji smo se naučili marsikaj novega in se imeli zelo lepo.

Slike si lahko ogledate v galeriji.