V torek, 22.10. 2019, smo se 8. razredi odpravili na ekskurzijo na Kras. Z nami so bili tudi gostujoči španskimi učenci, ki se v okviru projekta Erasmus+ do konca tedna mudijo na šoli. Naš prvi postanek je bil v Kostanjevici nad Novo Gorico, kjer smo si ogledali grobnico zadnjega francoskega kralja Karla X. Burbonskega. Poleg tega smo si ogledali tudi prečudovito baročno cerkev Marijinega oznanjenja, ki se ponaša s številnimi freskami in Plečnikovo krstilnico ter samostansko knjižnico, ki hrani številne inkanabule in celo primerek prve slovenske slovnice Zimske urice. Pot smo nadaljevali do Štanjela, kjer smo si ogledali primer kraške hiše in se sprehodili po terasah Ferrarijevega vrta zasnovanega s strani znamenitega arhitekta Maxa Fabijanija. Nazadnje smo se podali še v kraško podzemlje in si ogledali Škocjanske jame, ki so vpisane na UNESCOV seznam svetovne naravne dediščine. Domov smo se vrnili v poznih popoldanskih urah, polni vtisov in z na novo stkanimi prijateljskimi vezmi.