V petek, 3. marca 2023, smo se v okviru nadstandardne ekskurzije z učenci višjih razredov odpravili v Pariz. V soboto zjutraj smo si najprej ogledali čudovito palačo in vrtove Ludvika XIV. v Versaillesu, zvečer pa smo se sprehodili do znamenitega Montmartra, četrti umetnikov in Sacre Coeur, bele bazilike, ki se dviga nad Parizom. V nedeljo smo se najprej odpravili do Trocadero, ki nudi najlepši pogled na mogočni Eifflov stolp. Z vrha stolpa smo uživali v prostranem razgledu nad francosko prestolnico. V popoldanskem času smo se sprehodili ob reki Seni, si ogledali slavne prodajalce starih knjig, časopisov in posterjev, ter številne druge znamenitosti, kot so znamenita katedrala Notre Dame, Panteon, francoski parlament, Luksemburške vrtove. Na koncu smo se podali še v Muzej znanosti in industrije, ki nas je navdušil z ogledom planetarija. Po večerji smo se odpravili v hotel in se pripravili na zadnji dan naše ekskurzije. Najprej smo si med sprehodom po centru Pariza ogledali še vrtove Tuilerie, s trga Concorde opazovali egipčanski obelisk, ter v ozadju slavni Slavolok zmage. Sledil je ogled veličastnega muzeja Louvre, kjer smo najprej poiskali slavno Mona Liso, nato pa si ogledali še druge umetnine. Po ogledu znanih Elizejskih poljan in še zadnje fotografije izpod Slavoloka zmage smo se v popoldanskem času utrujeni, a zadovoljni in polni vtisov, odpravili proti domu.
Ester Beguš, vodja ekskurzije

Učenci in učiteljice, ki so se udeležili ekskurzije v Pariz, sporočajo, da so varno prispeli v Francijo.