Od januarja 2019 naša šola sodeluje v inovativnem evropskem projektu Erasmus KA201 z naslovom Šolski vrtovi za državljane prihodnosti (School Gardens for Future Citizens). V projektu, ki bo trajal do avgusta 2021, sodeluje 9 partnerskih inštitucij (osnovne šole, univerze in inštituti) iz 5 partnerskih držav (Španije, Portugalske, Grčije, Romunije in Slovenije). Ker se naša šola nahaja v zelenem osrčju prestolnice in v neposredni bližini najbolj priljubljene rekreativno-izletniške točke Ljubljančanov, Šmarne gore, nam sodelovanje v evropskem projektu, ki nosi pomembno sporočilo za mlajše in starejše generacije, saj ozavešča, da skupna skrb za naravo vseh prebivalcev našega planeta zagotavlja boljšo prihodnost za vse nas, veliko pomeni. Že naslednji teden, to je od 21. do 25. oktobra, bo vzdušje na naši šoli obarvano ne le jesensko in predpočitniško, temveč predvsem evropsko. Poleg organizacije drugega mednarodnega delovnega sestanka vseh koordinatorjev projekta, ki bo v prostorih OŠ Šmartno pod Šmarno goro potekal v ponedeljek, 21. oktobra, se šola namreč intenzivno pripravlja na pester in zagotovo nepozaben špansko obarvan teden, saj bomo v okviru načrtovanih projektnih aktivnosti na šoli gostili 8 učencev in 2 učitelja iz frančiškanskega kolidža La Purisima Franciscanas iz Valencije v Španiji. S tednom izmenjave  se bo spodbujala izmenjava izkušenj, spoznavanje kulture in  običajev, interakcija v tujem jeziku, prijateljski odnosi, ki presegajo meje držav in še marsikaj. Kaj vse se bo dogajalo in kakšne aktivnosti smo pripravili v okviru izmenjave, lahko v naslednjem tednu spremljate preko naše spletne strani. Kdo ve, morda se s španskimi gosti srečate kakšno sončno popoldne na poti na Šmarno goro. V tem primeru ne pozabite na: Hola! Bienvenido! Cómo estás?