Francoski inštitut v Sloveniji je tudi letos kljub zahtevnim razmeram izvedel 5. izdajo svojega programa »Francija potuje« (»La France voyage«). Gre za igrive delavnice v francoskem jeziku, namenjene osnovnim in srednjim šolam v Sloveniji, ki izvajajo pouk francoščine. Naša šola je bila izbrana in tako se nam je v marcu na Zoom srečanju pridružila Kathleen, francoska animatorka, ki je po spletu s pomočjo ga. Beguš, učiteljice francoščine, izvedla zabavno delavnico iz francoskega besedišča.  Učenci 8. in 9. razreda so francoski jezik tako spoznavali na drugačen, igriv in inovativen način. Zahvaljujoč neposrednem stiku z mlado frankofonsko govorko je bila delavnica vsekakor  doprinos k razgibanju pouka francoščine ter pripomogla k spodbujanju učenja francoščine tudi za vnaprej.

 Mentorica: Ester Beguš, prof. angl in fr.jezika