Spoštovani starši,

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je ravnateljem posredovalo okrožnico o samotestiranju učencev ter nas prosilo, da o tem obvestimo starše svojih učencev.
Skladno z Odlokom o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 z dne, 27. 10. 2021, se bodo sedaj lahko prostovoljno samotestirali  vsi učenci šole.

Učenci izvedejo testiranje v domačem okolju dvakrat tedensko in so po spremenjenem odloku upravičeni do 10 testov za samotestiranje na mesec.

V prilogi vam posredujem Protokol samotestiranja učencev v osnovnih šolah, ki so ga pripravili na Ministrstvu za zdravje in vas naprošam, da ob morebitnem pozitivnem rezultatu testa ravnate skladno s protokoli NIJZ ter o tem obvestite razrednika.

Z lepimi pozdravi.

Irena Babnik, ravnateljica