V Bangkoku na Tajskem je med 1. in 10. decembrom 2023 potekala 20. Mednarodna mladinska naravoslovna olimpijada (IJSO, International Junior Science Olympiad). Že četrtič zapored (s presledkom enega leta, ko je olimpijada zaradi pandemije odpadla) se je olimpijade udeležila tudi ekipa 6 slovenskih učencev in dijakov skupaj s 3 vodji ekipe. Slovenijo so v Bangkoku zastopali Andraž Čadež, učenec 9. razreda Osnovne šole Šmartno pod Šmarno goro, Niko Habinc, učenec 9. razreda Osnovne šole Oskarja Kovačiča Ljubljana, Lea Hrvatin, dijakinja 1. letnika Gimnazije Vič, Aleksander Jotanović, dijak 1. letnika Šolskega centra Novo mesto, Srednje elektro-računalniške šola in tehniške gimnazije, Izadora Kopač, dijakinja 1. letnika Gimnazije Škofja Loka in Primož Markovič, dijak 1. letnika Gimnazije Bežigrad. Na Tajsko so jih spremljali mentorji in vodje delegacije Margareta Obrovnik Hlačar, Domen Vaupotič in Barbara Rovšek.

Na olimpijadi je sodelovalo 304 tekmovalcev iz 54 držav z vseh kontinentov (razen Antarktike:). Andraž Čadež iz 9. b razreda je usvojil odlično SREBRNO odličje.

O Andraževem uspehu je novica objavljena tudi na spletni strani Mestne občine Ljubljana (povezava).

Za uspeh mu iskreno čestitamo!

Vodstvo in učitelji OŠ Šmartno pod Šmarno goro