V četrtek, 1. 6. 2023, smo se z učenci neobveznega izbirnega predmeta nemščina (4., 5. in 6. razred) in neobveznega izbirnega predmeta računalništvo(6. razred) odpravili na ekskurzijo v Salzburg. Ob 6. 45 smo se zbrali pred šolo in se polni pričakovanj odpravili proti Salzburgu. Najprej smo se ustavili v živalskem vrtu Hellbrunn, ki s svojo več kot 300 letno tradicijo v slikovitem okolju pod goro Hellbrunn privablja številne obiskovalce. Sledila je vožnja v mesto Salzburg. Sprehodili smo se po mestu in naše raziskovanje začeli pri Kapiteljski cerkvi ter se mimo istoimenskega trga ter stolnice podali do Mozartovega spomenika. Po Židovski in Žitni ulici smo prispeli do skladateljeve rojstne hiše. Privoščili smo si originalne Mozartove kroglice, ki so izdelane ročno, tako kot je to v 19. stoletju počel Paul Fürst. Prepoznali smo jih po srebrno-modrem ovitku. Nato nas je pot vodila do Naravoslovnega muzeja, kjer smo si v šestih nadstropjih ogledali razne zbirke živali, terarij, akvarij in tudi različne tematske razstave (planeti, letalstvo itd.).  Posebej nas je navdušilo raziskovanje vesolja in eksperimenti iz znanosti ter tehnologije. Na koncu smo se odpravili še do dvorca Mirabell, ki ga obdajajo čudoviti vrtovi in velja za eno izmed prizorišč poletnega festivala. V poznih večernih urah smo se polni vtisov odpravili proti domu.

Admira Ćosić