26. septembra obeležujemo Evropski dan jezikov. S tem razlogom smo 25. septembra 2020 z učenci 8. razredov izvedli kulturni dan z naslovom Ali govoriš emojiščino?.

V prvem delu kulturnega dneva smo si (ob upoštevanju vseh zdravniških priporočil) ogledali zanimivo interaktivno predstavo Kviz slovenskih pregovorov. Za nas so jo pripravili predstavniki humanitarno-kulturnega društva Za boljši svet. Učenci in učiteljice smo bili nad predstavo navdušeni, učenci pa so v interaktivnem delu predstave pokazali dobro poznavanje slovenskih pregovorov.

Drugi del kulturnega dneva je potekal v znamenju projektnega dela v štirih jezikih: slovenščini, angleščini, nemščini in francoščini. Učenci so s pomočjo emojijev prepoznavali pregovore v različnih jezikih ali pa so jih z emojiji sami narisali. Svoje izdelke so narisali in zapisali tudi na plakate, ki bodo razstavljeni v šolski avli.