V četrtek, 15. 6. 2023, se je ob 18. uri v prostorih šolske jedilnice OŠ Šmartno pod Šmarno goro odvil Letni koncert pevskih zborov. V nabito polni jedilnici so koncert s Pozdravno pesmijo otvorile pevke vokalnega kvarteta (Pavlina Kovač, Laura Plut, Pia Žitnik in Julija Bagi). Po uvodni skladbi sta besedo prevzeli povezovalki Lanai Matijaš Medik in Katrina Lončarič, učenki 4. razreda. Njuno glavno vodilo je bilo naslov koncerta »Kdor poje, zlo ne misli«. Z izbranimi skladbami se je nato predstavil Cici zbor, sledil je združeni zbor 3. razredov pod vodstvom Jenny Annemarie Kelner, Otroški zbor in Učiteljski pevski zbor. Pri slednjem je pri zadnji točki zbora zraven zaplesala že utečena plesna skupina učenk 6. razredov. Pevske točke so bile spremljane izpod rok Jenny Annemarie Kelner (klavir), Aleša Veka (klavir, kitara, ukulele) in učencev ukulele krožka. Koncert so zaokrožile pevke Mladinskega pevskega zbora s tem pa zaključile pevsko sezono na OŠ Šmartno pod Šmarno goro.

Aleš Vek