Državni izpitni center bo v skladu s koledarjem učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem omogočil vpogled v ovrednotene preizkuse. Dostop bo možen preko http://npz.ric.si/. Za dostop je potrebna učenčeva NPZ šifra (učenci so jo prejeli na prvem preizkusu NPZ) ter njegova EMŠO številka.

Dostop do ovrednotenih preizkusov preko spleta bo možen:

  • za 9. razred od 31. 5. do 2. 6. 2022,
  • za 6. razred od 7. 6. do 9. 6. 2022.

Predlagamo, da doma pregledate ovrednotene preizkuse in se v primeru kakšnih nejasnosti udeležite vpogleda v šoli, kjer vam bo učitelj izbranega predmeta pojasnil ustreznost točkovanja vašega preizkusa.

 

VPOGLED V ŠOLI

Tudi v šoli bo omogočen vpogled za učence in starše ob prisotnosti učiteljev izbranih predmetov, ki bodo lahko pojasnili morebitne nejasnosti pri ocenjevanju in predlagali poizvedbo, če bo ugotovljena morebitna napaka pri ocenjevanju.

Vpogled v šoli bo v računalniški učilnici:

  • za 9. razred v četrtek, 2. 6. 2022, med 13.45 in 14.45
  • za 6. razred v četrtek, 9. 6. 2022, med 13.45 in 14.45