V petek, 23. 6. 2023,  se je v veliki telovadnici OŠ Šmartno pod Šmarno goro odvila šolska proslava ob dnevu državnosti z naslovom Slovenija – barvita dežela; pesmi, plesi in narečja slovenskih pokrajin. Učenci od drugega do osmega razreda ter učenci OPZ so s petjem ljudskih pesmi različnih pokrajin, plesom, deklamacijami in izvirnimi igrami prikazali barvitost naše prelepe domovine Slovenije. Poleg kulturno-umetniškega programa pa  je v zaključnem delu potekala tudi podelitev srebrnih in zlatih priznanj na državni ravni učencem razredne in predmetne stopnje. Učenci in učitelji smo uživali v ogledu proslave in s ponosom pozdravili uspehe in dosežke, ki so jih učenci dosegli v letošnjem šolskem letu. Hvala vsem nastopajočim in učiteljem, ki so učence pripravljali na nastop.

Zapisala: Maja Komjanc