V mesecu marcu je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja nemščine. Udeležilo se ga je 5 devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina. Učenka Katarina Lampič iz 9. b je dosegla odličen rezultat, pri čemer bo prejela bronasto priznanje in se uvrstila na državno tekmovanje. V mesecu maju se bo državnega tekmovanja udeležila tudi učenka Manca Sečnik iz 9. b, ki se je tudi odlično odrezala na šolski ravni tekmovanja.  

Državna raven tekmovanja v znanju nemščine bo zaradi epidemioloških razmer potekala spletno na strežniku DMFA v četrtek, 27. 5. 2021ob 14.00. Za seznanitev s postopkom tekmovanja in v izogib tehničnim težavam bomo v torek, 25. 5. 2021, med 14.00 in 15.00 izvedli poskusno prijavo v sistem ter reševanje modela nalog. 

Čestitke vsem tekmovalcem in vso srečo na državnem tekmovanju! 

 Mentorica: Admira Ćosić