Spoštovani starši!

Seznanjam vas z okrožnico MIZŠ, ki naslavlja spremembe iz odloka glede odrejanja karanten.

Od 1. 2. 2022 velja:

• v primeru stika učencev v oddelku z osebo, ki je bila HAG ali PCR pozitivna na Covid-19, pouk še nadalje poteka na šoli. Učenci ne gredo v karanteno in s šolanjem nadaljujejo v šoli;
  • oddelek gre v karanteno zgolj v primeru, da je okužba potrjena pri več kot 30% učencev v oddelku, v obdobju 14 dni;
  • v primeru potrjene okužbe v oddelku se morajo učenci vsakodnevno (v šoli) sedem dni samotestirati od zadnjega visoko rizičnega stika  – razen učenci, ki skladno z Odlokom RS izpolnjujejo pogoj prebolevnosti v času 45 dni ali prebolevnosti v kombinaciji s cepljenjem oz. imajo veljaven izkaz opravljenega HAG testiranja, ki ni starejši od 24 ur.

S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih lahko prevzamete v lekarni. Učenec prinese test s seboj v šolo.

V primeru visokorizičnega stika vas bom še naprej redno obveščala preko eAsistenta.

V priponki prilagam spremenjen protokol samotestiranja.

S spoštovanjem!