Spoštovani starši in učenci.

Pred iztekom zimskih počitnic vam sporočam spremembe in novosti, ki so bile objavljene v Odloku o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, kateri je začel veljati 21. 2. 2022 in Sklep o prenehanju veljavnosti sklepa o izvajanju karantene na domu pri nalezljivi bolezni COVID-19, ki je začel veljati 19. 2. 2022.

Za področje vzgoje in izobraževanja in učence naše šole, so poglavitne naslednje novosti:
· na področju vzgoje in izobraževanja se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT);
· ukinja se samotestiranje v šolah, tako za zaposlene kot tudi za učence in dijake;
· ukinja se iskanja kontaktov in napotovanja v karanteno.

V veljavi še vedno ostajajo nekateri ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, in se z njimi zagotavlja varno učno okolje (več v okrožnici MIZŠ).