V četrtek, 12. oktobra 2023, smo na naši šoli obeležili Svetovni dan vida. Na šolo smo povabili zdravnike oftalmologe z otroškega oddelka in oddelka za škiljenje z Očesne klinike Ljubljane, ki so opravili meritve vidne ostrine pri mlajših učencih, starejšim pa so predavali o pomembnosti vida. Pogovarjali smo se o higieni vida, kratkovidnosti pri mladih ter o priporočeni rabi zaslonov v prostem času. Predvsem pa so nas strokovnjaki opolnomočili z informacijami o preprečevanju in zdravljenju slabovidnosti, ki je v zadnjih letih pri otrocih in mladini v porastu.

Zdravnikom in vsem sodelujočim učencem se zahvaljujemo za sodelovanje, več o dogodku in predvsem o rezultatih meritev pa si lahko preberete v članku:

Zapisala: Admira Ćosić                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Ravnateljica in vodstvo šole