Deževna sobota, 22. 10. 2022, je bila tekaško-deževno obarvana. V centru Ljubljane je potekal promocijski tek v okviru dogodka 26. Ljubljanski maraton, ki se ga je kljub ne spodbudni vremenski napovedi udeležilo 25 naših učencev. Veliko nasmejanih obrazov se je poskusilo v teku na različnih razdaljah. Prvo in drugošolci so uspešno pretekli razdaljo 600 m, tretje, četrto in petošolci pa 1350 m, od šestega razreda naprej pa so se učenci podali na 1800 m dolgo progo. Letošnja sprememba pri prihodu v štartno cono nam je predstavljala manjšo težavo, ki smo jo zahvaljujoč staršem zlahka premagali.

Dragi starši, radi bi se vam zahvalili, da ste kljub dežju in oviram, ki so nas vse presenetile, otrokom omogočili lep tekaški dan, nam pa olajšali izpeljavo dogodka

Vsem iskreno čestitamo za uspešno pretečeno razdaljo.

Aleš Centa, prof. športa