Vabljeni k ogledu. Odlomek iz oddaje:

“No, saj je bila samo šala. Zdi se mi, da je izključitev takšnega otroka, mojega sina, preveč strog ukrep.” Tako je na grožnje odgovorila mama. In zahtevala, da sina sprejmejo nazaj v šolo. Ker je bila le ‘šala’. Dogodek v garažni hiši na Rudniku: Mladostniki obkolijo policijsko vozilo, ‘najpogumnejši’ med njimi pa si pred policisti sezuje čevelj in si ga obuje nazaj. Medtem se celotno dogajanje preko desetine telefonov prenaša preko svetovnega spleta. Koliko staršev se je pogovorilo s svojimi sinovi? Koliko teh mladih je bilo junakov, ker so se tako ‘pogumno’ zoperstavili avtoriteti? Kaj je narobe z našo družbo? Kaj je narobe z vzgojo, da je v šolah vse več nasilja, nespoštovanja učiteljev, profesorjev, da se le-ti bojijo ne le otrok, ampak staršev? Kaj je narobe z nami, da vsi vemo, kaj otroškim možganom naredijo elektronske naprave, pa jim jih vseeno dajemo v roke že, ko imajo leto ali dve? Kam vse to pelje in predvsem, kaj vse se danes že dogaja v šolah, pa si tega ne priznamo in nočemo videti?

Gostje oddaje: predsednica Združenja ravnateljev in pomočnikov ravnateljev in ravnateljica OŠ Danile Kumar Mojca Mihelič, ravnateljica Vzgojnega zavoda Planina Leonida Zalokar in psiholog dr. Kristjan Muskek Lešnik, docent na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem.