Francoski inštitut v Sloveniji je tudi letos izvedel sedaj že tradicionalni projekt  »Francija potuje« (»La France voyage«). Gre za igrive delavnice v francoskem jeziku, namenjene osnovnim in srednjim šolam v Sloveniji, ki izvajajo pouk francoščine. Naša šola je bila izbrana in tako se nam je v četrtek, 21. 3. 2024, pri uri izbirnega predmeta Francoščina pridružila Eleonore , asistentka za francoski jezik na Inštitutu, ki je s pomočjo ga. Beguš, učiteljice francoščine, izvedla zabavno delavnico iz francoskega besedišča s pomočjo igre Jeu de l’oie geant. Tokratna tema so bile prihajajoče olimpijske igre, ki bodo letos v Parizu.  Učenci 8. in 9. razreda so se v francoščini na igriv in zabaven način preizkusili v poznavanju športov, krajev, letnic ter ostalih dejstvih olimpijskih iger. Zahvaljujoč neposrednem stiku z mlado naravno govorko francoščine je bila delavnica vsekakor doprinos k razgibanju pouka francoščine ter pripomogla k spodbujanju učenja francoščine tudi za vnaprej.

 Mentorica: Ester Beguš, prof. angl in fran.jezika