14. marec je mednarodni dan matematike oziroma dan števila π (pi). Prvič so ta dan praznovali v San Franciscu leta 1988. V ameriškem zapisu datumov je namreč 14. marec zapisan kot 3. 14, kar so prve tri števke števila π. UNESCO pa je lanskega novembra razglasil 14. marec za mednarodni dan matematike.

Na naši šoli smo se zato odločili, da bo marec matematični mesec.

V petek, 13. 3. 2020, se bomo s posebnim jedilnikom pripravili na dan števila π.

PETEK

13. 3. 2020

Malica πzza (1,7), πngo sok
Kosilo enolončnica s πsano zelenjavo in πrininimi obročki (7), πsan kruh (1), jabolčna πta (1)
Malica OPB πnjenec (7), πrina štručka (1)

 

Isti dan bodo v obeh oddelkih 5. razreda učenci iz 9. razreda izvedli delavnico Kako naj si lažje zapomnim vse te informacije? Na delavnici bodo devetošolci na zanimiv način predstavili metode za pomnjenje seznamov in števil. Skupaj jih bodo nato skozi igro tudi usvojili.

V četrtek, 19. 3. 2020, bo na šoli potekalo  Šolsko tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje – Kenguru. Prva triada bo pričela s tekmovanjem ob 11.00, učenci od četrtega do devetega razreda pa ob 13.00.

 

V petek, 27. 3. 2020, bo 4. šolsko uro potekalo tekmovanje v recitiranju števila π in hitrostnem sestavljanju rubikove kocke. Tekmujejo učenci od 6. do 9. razreda.