V petek, 18. 3. 2022, je učence francoščine obiskala mlada učiteljica Marie Delmet. Šola je ponovno uspešno kandidirala na razpisu francoskega inštituta v Sloveniji, ki je letos izvedel že 6. izdajo svojega programa »Francija potuje« (»La France voyage«). Gre za igrive delavnice v francoskem jeziku, namenjene osnovnim in srednjim šolam v Sloveniji, ki izvajajo pouk francoščine. Francoska animatorka Marie je v sodelovanju z ga. Beguš, učiteljico francoščine, za naše učence pripravila delavnico na temo poznavanja Francije, navad njenih prebivalcev, kot tudi francoske hrane. Učenci 8. in 9. razreda so prišli v stik s pristno govorko tujega jezika, kar je bila za njih gotovo neprecenljiva izkušnja, kot tudi simpatičen izziv. Zahvaljujoč neposrednem stiku z mlado frankofonsko govorko je bila delavnica vsekakor  doprinos k razgibanju pouka francoščine ter pripomogla k spodbujanju učenja francoščine tudi za vnaprej.

Ester Beguš, prof. angl in fr.jezika