“VSE NAUKE JE TREBA ZAČETI S TISTO BESEDO, KATERO NAS JE MATI UČILA.” (baron Žiga Zois)

V četrtek, 6. 2. 2020, se je na naši šoli odvijala kulturna  prireditev ob Prešernovem dnevu, ki smo jo posvetili 200. obletnici smrti barona Žige Zoisa. Ta veliki Slovenec je svojo razgledanostjo in materialno podporo slovenskim razsvetljencem pomembno vplival na uveljavitev  pesništva v slovenskem jeziku,  pa tudi na razvoj slovaropisja, zgodovinopisja ter na razvoj slovenske dramatike. Kulturni program so sooblikovali učenci razredne in predmetne stopnje. Rdeča nit pestrega kulturnega programa so bili pogovori slovenskih razsvetljencev s Zoisom na čelu. Tudi glasbenih in plesnih točk ni manjkalo, ne deklamacij, prav tako pa tudi ne izvirnih pesniških besedil, ki so jih napisali učenci. V prireditev smo vključili tudi medkulturno povezovanje, saj so učenci nastopili tudi v nemškem in francoskem jeziku. Program se je zaključil s točko Kaj je kultura, katere sporočilo je, da kultura ne označuje samo različnih zvrsti umetnosti, ampak močno posega tudi v naše vsakdanje življenje.

Veseli smo, da nam je dogodek v celoti uspel.

Slike si lahko ogledate v Galeriji.

                                                    Mentorici in koordinatorki: Barbara Vampelj, Katarina Oblak Vidic