V torek, 24. decembra 2019, smo na naši šoli s proslavo počastili slovenski državni praznik dan samostojnosti in enotnosti ter se poslovili od leta 2019. Nastopajoči učenci in učenke 1.–9. razreda so vsem zbranim v mali telovadnici na izviren način predstavili izbrana dela poezije in prozne odlomke slovenskih pesnikov in pisateljev, ki so s slovensko besedo skozi različna zgodovinska obdobja krepili narodno samozavest Slovencev in vlivali upanje v boljši jutri.
Novoletni del programa pa je bil obarvan z radostnim petjem božično-novoletnih pesmi in plesom, kar nam je vsem vlilo dobro voljo.
Na koncu nas je vse zbrane nagovorila ravnateljica Irena Babnik. Zahvalila se je vsem učencem in zaposlenim naše šole, ki so sodelovali pri pripravi in izvedbi proslave, ter nam vsem zaželela zdravo, srečno in uspešno novo leto 2020.
Zapisala:  Maja Komjanc
Nekaj fotografij s proslave si lahko ogledate v Galeriji.