Dragi učenci in drage učenke!

 

Pred začetkom novega šolskega leta vam popodajam informacije v zvezi s prvim šolskim dnem, ki bo v sredo, 1. 9. 2021. Upam, da ste preživeli krasne počitnice in da ste si nabrali novih moči za učenje.

 

Sprejem prvošolcev s starši bo ob 10.00 pred vhodom v 1. razred.  

Sprejem učencev 2. in 3. razreda bo ob 8.30 pred glavnim vhodom v šolo. Pouk bo potekal do 12.00. 

Sprejem učencev 5. in 6. razreda bo ob 8.45 pred glavnim vhodom v šolo. Pouk bo za 5. razred potekal do 12.00, za 6. razred do 12.50. 

Sprejem učencev 7. in 8. razreda bo ob 9.00 pred glavnim vhodom v šolo. Pouk bo potekal do 12.50. 

Sprejem učencev 9. razreda bo ob 9.15 pred glavnim vhodom v šolo. Pouk bo potekal do 12.50.

 

POTREBŠČINE: Učenci potrebujete pisala, zvezek in copate. Učna gradiva boste učenci 1.– 5. razreda prevzeli pri razrednikih, učenci 6.–9. razreda pa po razporedu v šolski knjižnici.

PREHRANA: Za vse učence, prijavljene na šolsko prehrano, bo poskrbljeno. Prehrano lahko odjavite do srede, 1. 9. 2021, in sicer do 7.30 preko eAsistenta ali na telefonsko številko 01 511 68 72.

VARNOSTNI UKREPI: V šolo naj prihajajo le zdravi učenci in upoštevajo preventivne varnostne ukrepe (razkuževanje, medsebojna razdalja, higiena). Zaščitna maska v učilnicah bo obvezna za vse učence od 6. do 9. razreda.

Prosimo, da starši ne vstopate v šolo. Svojega otroka lahko oddate in prevzamete na vhodu v šolo oz. pri informatorju šole.

 

 PREVOZI

Prevoz v šolo: Za učence 2.–6. razreda bo kombi vozil neprekinjeno v vse smeri od 7.45 do 8.15. Odhod z Rašice bo samo ob 7.45.

Za učence 7.–9. razreda bo kombi vozil neprekinjeno v vse smeri od 8.15 do 8.45. Odhod z Rašice bo samo ob 8.30.

Prevoz iz šole: Kombi bo vozil neprekinjeno v vse smeri med 12.15 in 13.45. V smeri Rašice bo odhod izpred šole ob 12.45 in ob 13.45. Zadnja vožnja kombija v vse smeri bo ob 15.00.

 

PODALJŠANO BIVANJE: OPB bo organizirano do 15. ure za vse prijavljene učence.

 

Od četrtka, 2. 9. 2021, bodo dejavnosti potekale po predvidenem urniku: jutranje varstvo za učence 1.–3. razreda bo organizirano 6.30–8.30, jutranje varstvo vozačev za učence 4.–9. razreda od 7.25, podaljšano bivanje po pouku pa do 16.30;  tudi šolski prevozi bodo potekali po dogovorjenem voznem redu.

 

OPOZORILO O GRADBIŠČU NA ŠOLSKEM OBMOČJU

Na šoli trenutno poteka investicijski projekt prenove športnega igrišča OŠ Šmartno pod Šmarno goro in pripadajočih zunanjih površin, zato bo šolsko igrišče zaprto in gibanje do predvidoma meseca novembra omejeno. Otroci naj se po pouku ne zadržujejo na omenjenih šolskih površinah, saj je gibanje po gradbišču prepovedano.

 

OPOZORILO O PROMETNEM REŽIMU

V prvih dneh odprtja šole se bodo otroci ponovno navajali na prometno varnost in pravila cestnega prometa. Zaradi varnosti otrok in zaposlenih vas vljudno prosimo, da strpno in dosledno upoštevate prometno ureditev v okolici šole ter vozite v skladu z omejitvami hitrosti.

 

Prijazen pozdrav in se vidimo 1. septembra!

   Irena Babnik, ravnateljica