Na OŠ Šmartno pod Šmarno goro se zavedamo pomena naših voda, zato smo svetovnemu dnevu voda, ki ga obeležujemo 22. marca, namenili posebno pozornost. V sklopu mednarodnega projekta Erasmus + so učenci 8. razreda raziskali lokalne reke, njihov pomen za lokalno skupnost, kot tudi onesnaženost in vzroke zanjo. Učenci so v svojih predstavitvah sošolcem poudarili neprecenljivo vrednost pitnih voda. Sošolce so spomnili na pomen voda za lokalno okolje, kot tudi posameznika. Reke v bližini šole so vir mnogoterih aktivnosti, najbolj pa nas je navdušil intervju z gospodom Benjaminom Savškom, članom KKK Tacen, ki je leta 2021 v Tokiu osvojil prvo slovensko olimpijsko medaljo v kanuju.

Učenci so predstavitev izkoristili kot vajo za nastop pred svojimi mednarodnimi vrstniki, ki jih bodo po letu in pol sodelovanja na daljavo končno spoznali še v živo. V tednu od 28. 3. do 1. 4. bo pet učencev osmega razreda pod vodstvom mentoric odpotovalo na srečanje v Berlin, kjer bodo svoje znanje o vodah ne samo z navdušenjem delili, ampak ga tudi poglobili.

Več o svetovnem dnevu voda, si lahko pogledate v predstavitvi v PRIPONKI.

Ester Beguš in Dorotej Bokavšek