27. maja 2022je potekala zaključna konferenca projekta POGUM – Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah. Na konferenci so bili predstavljeni dosežki s strani razvojnega tima projekta in neposredne prakse razvojnih in implementacijskih šol. Potekale so tri sekcije, znotraj katerih so bila organizirana predavanja in okrogle mize, delavnice s konkretnimi primeri iz šolskih praks ter predstavitev rezultatov dela šol v t. i. periskopu POGUMnih. Naša šola je kot implementacijska šola predstavila izdelke učencev, ki so plod aktivnosti, ciljno usmerjenih v kulturo dialoga, zavedanje o kulturni raznolikosti in strpnem sobivanju.

Utrinki o konferenci so zbrani v spodnji galeriji.

Admira Ćosić, vodja šolskega projektnega tima