Ob mednarodnem dnevu spomina na žrtve holokavsta smo na šoli pripravili razstavo na temo holokavsta in se spomnili nedolžnih žrtev nacističnega režima. S pogovorom o tej tematiki smo se učili o strpnosti in o spoštovanju človekovih pravic. Pri pouku zgodovine smo oblikovali brošure in plakate o holokavstu ter spregovorili o pomenu žafranov, ki smo jih posadili konec novembra. Rumeni žafrani simbolično spominjajo na rumeno Davidovo zvezdo, ki so jo Judje bili prisiljeni nositi v času nacistične vladavine. Žafran (krokus) cveti januarja, ravno v času dneva na spomin žrtev holokavsta. V okviru projekta Krokus smo se tudi mi spomnili 1, 5 milijona judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu.

Andreja Rudaš, koordinatorica projekta

Razstava na šoli: 27. januar – 2. februar 2020. Več si lahko ogledate v Galeriji.