1. septembra 2023, ko obeležujemo Evropski dan jezikov, smo z učenci 8. razredov izvedli KD z naslovom Jeziki povezujejo, in sicer v dveh delih.

V prvem delu smo imeli predavanje in delavnico na temo Slovenski znakovni jezik. Naša gostja je bila ga. Sabina Pokovec, tolmačka slovenskega znakovnega jezika. Naučili smo se, da ima tudi znakovni jezik, tako kot vsi drugi, svoje značilnosti in posebnosti. Spoznali smo znakovno abecedo, črkovali besede in spoznavali novo besedišče.

Drugi del KD je potekal v znamenju projektnega dela v skupinah. Učenci so Pregovore, reke in frazeme iz angleščine in nemščine prevajali v slovenščino ter iskali ekvivalente. Vse skupine so na koncu izdelale tudi plakate, katere smo razstavili v šolski avli. Ob koncu razstave bomo iz njih oblikovali tudi knjigo pregovorov.

 Učiteljice Maja Haclar Anžin, Admira Ćosić, Maja Komjanc