Učenke 9. a razreda Brina, Klara in Belmina so izrazile željo, da bi na šoli obeležili mednarodni dan boja proti otroškemu raku, ki je bil 15. februarja. V ta namen so skupaj s šolsko svetovalno službo organizirale dogodek, na katerem smo v petek, 25. marca 2022, na naši šoli gostili člane inštituta Zlata pentljica. Učencem 8. in 9. razreda so predstavili poslanstvo inštituta, ki združuje otroke z rakom in ozavešča o raku pri mlajših. Svojo izkušnjo boja z boleznijo in zdravljenjem sta z nami podelila mladostnika Jaka in Hana. Na koncu so učenke vse prisotne povabile na dobrodelni tekaški dogodek, s katerim lahko pomagamo otrokom, ki se zdravijo na Pediatrični kliniki v Ljubljani.

Hvala vsem sodelujočim za izvedbo in udeležbo.

Svoje vtise o dogodku so člani inštituta zapisali na uradni spletni strani: https://zlatapentljica.si/2022/03/26/pogovor-o-raku-pri-otrcih-na-os-smartno/?fbclid=IwAR3OQBI1bfvwpS1NauazbAmvXJwpXoHP0J1Hqv8nnM9olDhk8iULugGS-TA Več utrinkov z dogodka pa najdete v spodnji galeriji.